Marzec 2023_2
8 marca 2023 r. społeczność szkolna PSP5 celebrowała Międzynarodowy Dzień Kobiet. Było zabawnie, lirycznie i romantycznie… Program opracowany pod kierunkiem p. Urszuli Ludyjan i p. Daniela Makara obfitował w liczne niespodzianki i atrakcje. Przed zgromadzonymi na sali gimnastycznej wystąpili jako pierwsi tancerze z ZPiT „Mali Lasowiacy” . Następnie uczniowie kl.5a i 6a oraz reprezentantka kl.4a bawili publiczność wierszami, piosenkami i tańcem. Nie zabrakło i najstarszych uczniów, którzy wtajemniczyli nas w sekretne rozmowy Adama i Ewy, odtańczyli męską wersję „Jeziora Łabędziego”. Patryk Powęska czarował w piosence M. Grechuty.
I nie był to koniec atrakcji tejże imprezy. Wielką niespodzianką okazał się barwny korowód modelek prezentujących modę damską od czasów starożytnych do współczesnych. Oprócz uczennic klas 8 w pokazie wzięły udział Panie pracujące na terenie naszej placówki. Na koniec przy akompaniamencie p. Daniela Makara wystąpiła p. Ania Pawelec. Uroczystość zakończyła się wspólnym szaleństwem do układu przygotowanego dla chłopców kl. 6a, którzy porwali całą salę do tańca. Całość imprezy rewelacyjnie komentował i prowadził Marek Cichoń. Było pięknie! Wszystkim występującym oraz zaangażowanym w przygotowanie imprezy – dziękujemy!