dzień języków

5 czerwca nasza szkoła po raz kolejny zamieniła się w kolorowe wydarzenie jakim jest Dzień Języków Obcych. Dla wszystkich uczniów jest to okazja do zabawy językowej, poznania innych kultur i spędzenia czasu razem.
W tym roku nauczyciele języków obcych zaproponowali szereg konkursów zarówno dla młodszych, jak i dla starszych uczniów.
Uczniowie kl. I-III wzięli udział w konkursie plastyczno – językowym z języka angielskiego pt. ‚The world of Disney’. Przystąpiło do niego 28 osób. Oto wyniki:
* I miejsce – Jakub Dziok, kl. IIb,
* II miejsce – Karol Jarosz, kl. IIb,
* III miejsce – Oscar Turek, kl. Ib.
* Emilia Sadurska, kl. Ia,
* Zuzanna Myszka, kl. IIa,
* Kacper Oleszko, kl. IIa.
Ponadto zmierzyli się również w konkursie plastycznym z języka niemieckiego pt. „Bajki Braci Grimm” przeznaczonym dla uczniów kl. I-II. Oto wyniki:
* I miejsce – Eliza Lipińska, kl. Ia,
* II miejsce – Karol Jarosz, kl. IIb,
* III miejsce – Jan Sobolewski, kl. Ib.
* Gabriel Ligęza, kl. Ia,
* Alicja Pajak, kl. Ia,
* Łucja Łakomczyk, kl. Ib.
Uczniowie klas III wzięli także udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Oto rezultaty:
* I miejsce – Inga Wilczak, kl. IIIa,
* II miejsce – Anna Tworek, kl. IIIb,
* III miejsce – Mikołaj Kozik, kl. IIIa.
Uczniowie kl. IV-VIII zaś wzięli udział w dwóch konkursach.
Pierwszym z nich był konkurs plastyczno – językowy polegający na wykonaniu lapbooka o krajach anglojęzycznych. Przystąpiło do niego 23 uczniów.
Oto wyniki:
* I miejsce – Klaudia Wilk, kl. VIIa,
* II miejsce – Natalia Gronostaj, kl. Va,
* III miejsce – Amelia Tonderys, kl. Va.
* Aleksandra Suroń, kl. VIIa,
* Gloria Grzegolec, kl. Va,
* Karolina Woźniak, kl. VIa.
Kolejną atrakcją dla starszych uczniów był Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, który również cieszył się dość dużym powodzeniem. Jury w składzie: p. Dyrektor Dorota Kornek oraz p. mgr Renata Laskowska – nauczyciel muzyki, wyłoniło zwycięzców:
* I miejsce – Natalia Środoń, kl. VIa,
* II miejsce – Bozhidar Beyhanow, kl. VIIa,
* III miejsce – duet: Kamila Tabor z kl. VIIa oraz Sara Skowronek z kl. VIa.
Wszystkim zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy.
Poza konkursami dzieci z klas I-III śpiewały piosenki w języku angielskim. Uczniowie klas starszych natomiast wzięli udział w zabawie językowej. Wszyscy za swoje występy i udział w zabawach i konkursach otrzymali nagrody i słodkie upominki. Nikt nie wyszedł z imprezy z pustymi rękami. Ponadto wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w specjalnie do tego przygotowanej fotobudce.
Był to radosny dzień pełen atrakcji dla całej społeczności uczniowskiej.
Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy za rok!
Nauczyciele języków obcych
*Nagrody w konkursach sponsorowały wydawnictwa: Macmillan Publishers, Pearson oraz Rada Rodziców.