16 listopada w MDK odbyła się uroczystość rozdania nagród w ramach VI edycji konkursu zbiórki makulatury „Ratuj Lasy – Zbieraj Makulaturę”, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (elektrograty) oraz zbiórki plastikowych nakrętek.

Celem jest propagowanie działalności proekologicznej wśród dzieci i młodzieży, kreowanie prawidłowych postaw w zakresie gospodarowania odpadami (selektywna zbiórka odpadów surowcowych, recykling odpadów).

W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło 16 placówek z terenu miasta, w tym przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, a także zespoły szkół i placówki opiekuńczo-wychowawcze.
Nasza szkoła w III Grupie Konkursowej (gimnazja/zespoły szkół) zajęła 3 miejsce ze wskaźnikiem 4,09 kg/ucznia w zbiórce makulatury, oraz również 3 miejsce w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z wynikiem 1,72 kg/ucznia.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania takiego wyniku.