Powiatowe eliminacje do konkursu recytatorskiego „Dziecięce interpretacje”
10 marca 2016r w Spółdzielczym domu Kultury w Stalowej Woli odbyły się powiatowe eliminacje do konkursu recytatorskiego „Dziecięce interpretacje”.
W szkolnych eliminacjach w kategorii II, czyli uczniów klas IV-VI wzięło udział 11 uczennic (kl.4a , 4b
i 5a). Wszystkie z nich zakwalifikowały się do przesłuchań w SDK. Każda z nich przygotowała i opanowała pamięciowo wiersz, który zaprezentowała przed profesjonalnym jury, w skład którego weszli teatrolodzy
i animatorzy kultury. Dziewczęta wypadły bardzo dobrze, każda z nich otrzymała dyplom. Udział w konkursie dał im szansę zobaczyć i posłuchać innych uczestników, zdobyć dodatkowe doświadczenie w zakresie umiejętności recytowania.
Dwie z uczennic- Hanna Śledzińska oraz Izabela Rogala- otrzymały nominacje do dalszego etapu, który odbędzie się 2 kwietnia 2016r. w Tarnobrzegu.
Wszystkim uczestniczkom, a szczególnie laureatkom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Barbara Cichoń i Edyta Zakrzewska