Dzień 22.09.2015 r. został ogłoszony Światowym Dniem Bez Samochodu. Miasto Stalowa Wola z prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym na czele również aktywnie włączyło się w te obchody organizując Miejski Dzień bez Samochodu. Na placu Piłsudskiego we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego zostało zorganizowane miasteczko rowerowe, pokaz pierwszej pomocy pod kierunkiem przedstawicieli Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli oraz pokaz poprawnej obsługi i eksploatacji rowerów zorganizowany przez firmę Rojax. Można było też wziąć udział w konkursie jazdy na rowerze oraz obejrzeć film czy zasiąść za kierownicą autobusu ZMKS. Prelekcje prowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli oraz egzaminator WORD-a. Dzieci miały możliwość zagrania w grę terenową, wykonania pracy plastycznej pod okiem pracowników MDK, a także pojeżdżenia na rowerach po miasteczku.

W obchodach brali udział nasi uczniowie z kl. Va wraz z opiekunem p. Danielem Makarem. Świetnie się bawiąc przypominali przepisy ruchu drogowego i zdobywali cenne nagrody.

Fotoreportaż: Miejski Dzień bez Samochodu w Stalowej Woli