W dniu 8 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych. Miał on na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki przyszłym uczniom i ich rodzicom. Zaplanowano szereg ciekawych występów, wystawy oraz gry i zabawy przeznaczone dla dzieci, które przyszły tego dnia obejrzeć szkołę. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka i ocenić, czy warto złożyć dokumenty do naszej placówki. W tym dniu szkołę odwiedzili liczni goście. Gościliśmy Panią Halinę Wołos – Naczelnika Wydziału Oświaty i Zdrowia w Stalowej Woli, Panią Marię Zubrzycką – Dyrektora Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli, a także wielu rodziców. Nauczyciele oraz chętni uczniowie postarali się, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Główną atrakcją były popisy taneczne oraz prezentacje wokalno – muzyczne jak również recytatorskie uczniów klas 1-3. Po spotkaniu w głównej sali gimnastycznej wszyscy ochoczo ruszyli do zwiedzania szkoły. Z tej okazji wszystkie sale zostały otwarte. Nie zabrakło też przewodników, którzy oprowadzali przybyłych po szkole. Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji indywidualności drugiego człowieka. Mamy nadzieję, iż główne założenia naszego przedsięwzięcia spełniły oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu. Wszystkim zainteresowanym serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej placówki.
Hanna Fronc