31 maja 2016 r. uczniowie klas czwartych wraz ze swoimi rodzicami świętowali Dzień Rodzica.
Z tej okazji „czwartaczki” przygotowały specjalny program artystyczny, w którym każdy „miał coś do powiedzenia”. Oprócz przepięknych wierszy poświęconych najukochańszym matkom i ojcom pojawiły się elementy humorystyczne w postaci skeczy i muzyczne przerywniki: piosenki wykonane przez Gaię Marmol i Oliwię Zielińską, utwór instrumentalny na flecie zagrany przez Małgosię Wojtak oraz dwa układy taneczne.
Cieszymy się, że rodzice wykazali się poczuciem humoru i z chęcią wzięli udział w konkursach przygotowanych przez uczniów z tej okazji. Wśród mam został przeprowadzony konkurs „Kisiel” a wśród tatusiów „Najdłuższa skórka”.
Uczniowie w ramach zajęć z innowacji, w której uczestniczyli w tym roku, przygotowali także własnoręcznie wykonane prezenty dla rodziców: świeczniki, wisiorki i broszki, chociaż pojawiły się także i inne prezenty.
Na koniec uroczystości wszystkie dzieciaki złożyły rodzicom życzenia i odśpiewały piosenkę „Weź mnie na ręce” (aut.Arka Noego). Udało się nam także zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie. Tuż przed wykonaniem zdjęcia uroczyste życzenia z okazji Dnia Matki i Ojca oraz Dnia Dziecka wszystkim zebranym złożyła Pani Dyrektor- Dorota Kornek.
Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału w podobnych imprezach, cieszymy się, że udało nam się świętować ten szczególny dzień w tak licznym gronie i w tak przesympatycznej atmosferze.
Lucyna Moskal, Edyta Zakrzewska