W roku szkolnym 2015-2016 Szkoła Podstawowa nr 5 obchodzić będzie pięćdziesiątą rocznicę istnienia. Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska podjęła przygotowania do tego wyjątkowego jubileuszu.

Wszystkich posiadających w swoich archiwach zdjęcia dotyczące szkoły zapraszamy do podzielenia się nimi oraz do wypożyczenia pamiątek z dawnych lat szkolnych – mogą to być zeszyty, dzienniczki, dyplomy, mundurki, tornistry. Chcielibyśmy zaprezentować je na okolicznościowej wystawie. Wszelkie pamiątki opisane danymi wypożyczającego (najlepiej wraz z numerem telefonu kontaktowego) prosimy składać w sekretariacie szkoły do 25 czerwca 2015r.

Pragniemy wykonać wystawę Szkoła w obiektywie dawniej i dziś. Prosimy o stare fotografie – odbitki, scany lub oryginały, które po zeskanowaniu zostaną zwrócone. Prosimy o ich przyniesienie (można podać przez uczniów) z opisem wypożyczającego do sekretariatu lub do nauczycieli: Doroty Kokoszki i Daniela Makara.

Chcecie Państwo podzielić się pamiątkami, wspomnieniami, refleksjami związanymi z PSP5?

Z okazji tak pięknego jubileuszu chcielibyśmy dowiedzieć się, jakie wspomnienia i ciekawe informacje wiążą się z naszą szkołą. Aby podzielić się nimi z dzisiejszą społecznością szkolną i nie tylko, prosimy Państwa o przesłanie listu na adres szkoły z dopiskiem „Jubileusz” lub na adres e-mail: 5psp50@gazeta.pl.

Na stronie internetowej PSP nr 5 pojawi się wkrótce specjalna zakładka poświęcona organizacji tej uroczystości.