W dniu 14 maja 2015 r. kolejny raz w czytelni naszej szkoły odbył się  konkurs czytelniczy pt. „Lubię wiersze Juliana Tuwima”. Był to konkurs dwuetapowy, przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Pierwszy etap – plastyczny polegał na wykonaniu ilustracji do dowolnie wybranego wiersza  J. Tuwima. Drugim etapem była inscenizacja wiersza. Do biblioteki szkolnej wpłynęło dużo pięknych prac plastycznych.

W finale konkursu wzięło udział 13 uczestników. Wszyscy zaprezentowali na scenie przygotowany przez siebie wiersz oraz wykazali się  znajomością utworów Tuwima.

Zwycięzców konkursu wyłoniła komisja w składzie:

przewodniczący – pani Mirosława Stańczak

członkowie – panie: Renata Laskowska, Małgorzata Gorczyca i Renata Jarosz.

Zdecydowanie pięknie i po mistrzowsku zaprezentowała wiersz Juliana Tuwim pt. „Rzepka” uczennica kl. 3bAnna Such, która została zwyciężczynią konkursu. Drugie miejsce zajęła Nicola Pazder z kl. 3a, która zaprezentowała dwa wiersze J. Tuwima pt. „Kotek” i „Abecadło”.

O trzecie miejsce walczyły  w ogniu pytań uczennice, które  zdobyły jednakową ilość punktów z kl. 3b:  Natalia Kupiec, Aleksandra Zając i Amelia Ślepecka.  Nie było łatwo! Ostatecznie trzecie miejsce zajęła Amelia Ślepecka.

Zwycięzcy konkursu otrzymali  nagrody książkowe, dyplomy i słodycze.  Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała nauczyciel – bibliotekarz pani Mirosława Stańczak.