Stowarzyszenie „Rowerzyści ze Stali” w Stalowej Woli przy współpracy z salonem samochodowym Skoda Stalowa Wola zorganizowali dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych konkurs plastyczny pt. „Od Starszaka dla Pierwszaka”. Celem konkursu było podniesienie wiedzy oraz zwiększenie świadomości dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Organizatorzy konkursu chcieli wykorzystać kreatywność uczniów szóstych klas szkół podstawowych ze Stalowej Woli, aby stworzyć wyjątkową książkę – kolorowankę dla najmłodszych z naszego regionu.

row 3

Wpłynęło 80 prac, spośród których komisja konkursowa wytypowała 10 zwycięskich. W sobotę, 22 kwietnia 2017 roku w salonie samochodowym Skody w Stalowej Woli odbyło się wręczenie nagród. Jedną z nagród otrzymała Joanna Frączek, uczennica kl.VIa naszej szkoły. Joasi serdecznie gratulujemy!

Sponsorem nagród był salon Skoda Stalowa Wola oraz sklep rowerowy Max Piotr Tip-top ze Stalowej Woli.

Wspólne działania Skody Stalowa Wola (Firma P.H.U. Edward Buława) oraz Stowarzyszenia „Rowerzyści ze Stali” nie zakończyły się na konkursie plastycznym. W maju i czerwcu 2017 roku wśród uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu Stalowej Woli zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pieszym. Podczas zajęć reprezentanci klas szóstych wręczą pierwszakom kolorowanki oraz rozdadzą odblaski. W czerwcu, podczas wspólnej akcji Skody Stalowa Wola i Stowarzyszenia „Rowerzyści ze Stali” zostanie zorganizowane mobilne miasteczko rowerowe. W tę inicjatywę zaangażowały się również: Wydział Profilaktyki Komendy Powiatowej Policji oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Patronat nad imprezą objął prezydent miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny.

row 2 row 4

row 1 row 5