W MBP w Stalowej Woli odbył się finał konkursu plastycznego pod hasłem „REWITALIZACJA- RUSZAMY STALOWĄ WOLĘ” którego organizatorem był Referat Centrum Rewitalizacji Urzędu Miasta i MBP w Stalowej Woli.

Przedmiotem konkursu dla uczniów klas IV-VI  było zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej prezentującej jeden wybrany spośród dwóch tematów:  „Rozwadowski Rynek moich marzeń” lub „Plac Piłsudskiego moich marzeń”. Gimnazjaliści  musieli zaprojektować i wykonać dowolną techniką pracę przedstawiającą wizję wyglądu wybranej przez siebie części obszaru rewitalizowanego w Stalowej Woli. Celem konkursu było wzmocnienie poczucie więzi z lokalną społecznością oraz odpowiedzialności za najbliższe otoczenie, promowanie postaw prospołecznych  u dzieci i młodzieży i  promowanie działania rewitalizacyjne mającego na celu odnowę przestrzeni miejskiej. Ważnym elementem konkursu było także zainteresowanie dzieci i młodzieży ciekawą formą wyrażania swoich myśli i  koncepcji twórczych, rozwijania umiejętności obserwacji najbliższego otoczenia poprzez artystyczne dokumentowanie i własną interpretację oraz pobudzanie plastycznej  aktywności twórczej młodzieży.

Prace plastyczne uczniów rozpatrywane były w dwóch kategoriach wiekowych:

– kategoria uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej

– kategoria uczniów klas I-III gimnazjum

Na konkurs wpłynęło 170 prac ze szkół podstawowych  oraz 2 makiety, a także 83 prace i 1 makieta z gimnazjów.

Uczeń  klasy I AG Tymon Kaplar  zajął I miejsce w  kategorii klas gimnazjalnych, a Justyna Żak uczennica klasy III AG otrzymała wyróżnienie.

W kategorii szkół podstawowych Anna Such uczennica klasy V b otrzymała wyróżnienie.

Laureatom i wyróżnionym uczniom zostały wręczone dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun: mgr Renata Laskowska