Konkurs plastyczny „TAK WIDZĘ MUZYKĘ”.

Uczniowie naszej szkoły w czerwcu br. wzięli udział w konkursie plastycznym „Tak widzę muzykę”  zorganizowany przez Fundację Wspierania Kultury „AMADEUSZ” i Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli. Konkurs był poświęcony twórczości muzycznej Janiny Garści i  miał na celu poznanie licznych utworów kompozytorki oraz zinterpretowania jej muzyki poprzez twórczość plastyczną dzieci. Liczne kompozycje Janiny Garści wzbogaciły szkolną literaturę dziecięcą i zdobyły trwałą wartość repertuarową głównie dzięki doskonałemu dostosowaniu do potrzeb szkolnych i interesującej kolorystyce brzmieniowej. Największym zainteresowaniem kompozytorka darzyła fortepian, pisząc utwory na ten instrument.

Laureatami konkursu zostali:

Dawid Grzegolec z klasy VI a,

Natalia Tonderys z klasy VI a,

Nicola Pazder z klasy VI a,

Olga Ziarek z klasy V b,

Iga Bober z kalsy V b,

Aniela Ambroszko z klasy V a,

Kinga Lidwin z klasy II AG,

Tymon Kaplar z klasy II AG,

Julia Janiec z klasy II BG,

Kamila Gołąbek z klasy VII a,

Adrianna Handzlik z klasy III AG,

Mirek Galcak z klasy III BG.

Laureaci konkursu zostali zaproszeni na koncert muzyczny prezentujący twórczość kompozytorki, na którym otrzymali drobne upominki. Utwory Janiny Garści zostały wykonane przez uczniów szkół muzycznych ze Stalowej Woli, Kielc, Rzeszowa i Warszawy.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun:

mgr Renata Laskowska