Ścigające się kule w okręgach po krzywiźnieMiędzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w Obiektywie”

Uczniowie klas II gimnazjum oraz V i  VII szkoły podstawowej wzięli udział w ósmej edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w Obiektywie – 2017 ”.

Na konkurs wpłynęło 15 817 prac z całego świata. Po wielodniowych obradach jury ogłosiło zwycięzców. Niestety naszym uczniom tym razem się nie powiodło, ale  za rok będzie lepiej. Wyrazy uznania dla tych, którzy uczestniczyli w konkursie:

Kl. II A – Joanna Lebioda,

Kl. II B – Jakub Witkowski, Mateusz Fila,

Kl. VII  – Hanna Śledzińska, Izabela Rogala,

Kl. V a  – Karolina Machała.

Konkurs fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2010. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

Projekt obejmuje: konkurs fotograficzny, badania naukowe w obszarach dydaktyki matematyki i komparatystyki mediów, publikacje poznawcze i dydaktyczne, konferencje, wystawy, wykłady otwarte oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Konkurs MATHEMATICS IN FOCUS od roku 2010 współpracuje z Województwem Zachodniopomorskim. Więcej informacji znajdziemy na stronie www.mwo.usz.edu.pl