20171215_203851Mikołajkowa lekcja kultury

15 grudnia 2017 r. uczniowie klasy IIB i IIIA gimnazjum pod opieką wychowawców wybrali się do Lublina. Na początku odwiedzili Muzeum Lubelskie, w którym dzięki pani przewodnik mogli zaznajomić się z historią tego regionu. W czasie krótkiego spaceru po Starym Mieście młodzież miała okazję podziwiać niesamowite wnętrze Archikatedry Lubelskiej. Następnie uczniowie mieli czas na odpoczynek i zakupy w pobliskim centrum handlowym. Mało kto wyszedł bez dodatkowych toreb. Jednak hitem wieczoru było wzięcie udziału w operetce „Baron cygański” wystawionej przez Teatr Muzyczny w Lublinie. Dla młodzieży  okazała się to niezwykłą lekcją kultury, która pozostawiła niezapomniane przeżycia. Dla większości było to pierwsze takie spotkanie z tą formą widowiska muzycznego, ale wrażenia odnieśli jak najbardziej pozytywne. Ku uciesze uczniów mieli oni okazję zrobić sobie zdjęcie z aktorem grającym główną rolę.