Projekt „Młodzi Głosują – wybory do Parlamentu Europejskiego 2014”

Cele:

– utrwalenie i poszerzenie wiedzy dotyczącej zasad organizacji i funkcjonowania Parlamentu
Europejskiego
– zachęcenie młodych ludzi do uczestnictwa w życiu publicznym
– poszerzenie wiedzy dotyczącej ordynacji wyborczej
– poszukiwanie, porządkowanie i wykorzystywanie informacji
– efektywne współdziałanie w zespole
– przygotowanie do publicznych wystąpień

Uczestnicy:

1. Wiktoria Bajek
  2. Adrian Beer
  3. Patrycja Dul
  4. Damian Flis
  5. Grzegorz Furman
  6. Klaudia Iskra
  7. Aleksandra Kasprzyk
  8. Mateusz Kata
  9. Daniel Markowicz
  10. Łukasz Moskot
  11. Angelika Pydo
  12. Michał Stec
  13. Michał Sznajder

Czas trwania: kwiecień – maj 2014r.

Efekt końcowy:
Uczniowie realizujący projekt przygotowali plakaty opatrzone hasłami zachęcającymi do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, przestrzegając zasady neutralności politycznej i bezstronności. Przeprowadzili dla swoich młodszych kolegów zajęcia  na temat ordynacji wyborczej oraz zasad organizacji i funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, wykorzystując przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne. Każda lekcja zakończona była quizem, który miał na celu utrwalenie zdobytej wiedzy.
Uczniowie przygotowali również i przeprowadzili szkolne wybory do Parlamentu Europejskiego, w których wzięli udział ich koledzy ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Młodzieżowa Komisja Wyborcza pod przewodnictwem Damiana Flisa.

Opiekun: mgr Agnieszka Czernecka