W dniu 26.02.2014 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w multimedialnej lekcji pt. „Zaczarowany świat dźwięków – jak powstaje dźwięk w filmie animowanym”. Lekcja odbyła się w kinie „Ballada” i była ciekawym połączeniem zabawy i edukacji. Uczniowie mieli możliwość poznania historii dźwięku w kinie, obejrzeli fragmenty niemych filmów z udziałem największego komika niemego kina – Charlie Chaplina, do których muzykę odtwarzał taper (pianista), a napisy pojawiały się na planszach. Dzieci wirtualnie odwiedziły również gmach TVP, a w nim studio imitowania dźwięków, gdzie zobaczyły, jak się udźwiękawia film o Czerwonym Kapturku, jak powstały dźwięki łamania gałązki, tupotu butów, szumu strumyka, czy chrupanie orzecha przez wiewiórkę. Na zakończenie – po kilkuminutowej przerwie dzieci obejrzały film pt. „Rio” – wzruszającą opowieść o przygodach małej papugi, która wyruszyła na spotkanie przygody życia.