W dniu 31.05.2016 r. z okazji „Dnia bez Papierosa”, uczniowie klasy VIb oraz IA G pod opieką p.M.Katy i p.R.Sitarz wzięli udział w stalowowolskiej akcji edukacyjnej pt. „Palenie zabija, wybór zależy od ciebie”, zorganizowanej przez przedstawicieli Klubu Ekologicznego „Przyjaciele Ziemi” w Stalowej Woli. Celem akcji było zwrócenie uwagi młodzieży szkolnej miasta i powiatu na problem szkodliwości palenia tytoniu. Podczas spotkania uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną, dotyczącą profilaktyki antynikotynowej, przygotowaną i przedstawioną przez kardiologa dr Marka Ujdę oraz inscenizację pt. „Sąd nad papierosem”, przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli. Wszyscy uczestnicy otrzymali także opaski odblaskowe z hasłem „Nie palę, bo lubię”. Spotkanie odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Patronem akcji był Prezydent Miasta Stalowa Wola i Starosta Powiatowy.