Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej „SPECTRUM” w Stalowej Woli jest organizatorem konkursu plastycznego pt. „Pomaganie jest cool!”. Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży idei wolontariatu, kształtowanie wrażliwości na potrzeby innych, a także ukazanie, że każdy z nas ma wiele do zaoferowania swojemu otoczeniu.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Stalowa Wola z podziałem na dwie kategorie wiekowe:

1. uczniowie klas I – IV szkoły podstawowej
  2. uczniowie klas V – VI szkoły podstawowej i I – III szkoły gimnazjalnej.

Prace konkursowe można wykonać dowolną techniką artystyczną w formacie A3 (z wyłączeniem grafiki komputerowej). Prace plastyczne wykonane na konkurs muszą być pracami własnymi, indywidualnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi, zawierającymi hasło, odnoszące się do tematyki wolontariatu.

Wykonane prace należy składać u p.R.Laskowskiej lub u p.R.Sitarz do dnia 9 listopada 2016 roku.

Rozstrzygniecie konkursu nastąpi podczas Gali Wolontariatu w grudniu 2016 roku. Wszystkie prace będą wyeksponowane na wystawie w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.