Olimpiady stanowią rozszerzenie programów nauczania, są urozmaiceniem programu zajęć, a także stanowią zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.
14 marca 2016 r. odbyła się olimpiada przedmiotowa z języka polskiego dla uczniów z kl.IV i V.
W olimpiadzie wzięło udział 11 uczennic. Test składał się z zadań sprawdzających umiejętność czytania
i wyszukiwania informacji, sprawdzał wiedzę z zakresu lektur oraz gramatyki, ortografii i interpunkcji.
16 marca 2016r. uczniowie zmagali się z językiem angielskim. W olimpiadzie wzięło udział 16 uczniów z kl. IV, V, VI oraz I gimnazjum. Test z języka angielskiego sprawdzał umiejętność czytania ze zrozumieniem
i wyszukiwania informacji, umiejętność komunikacji, słownictwo i gramatykę.
Trudnością w obu rodzajach testów okazała się forma testu- test wyboru wielokrotnego. Uczniowie mogli zaznaczyć jako dobre odpowiedzi wszystkie, kilka z podanych lub stwierdzić, że w odpowiedziach bark jest prawidłowego rozwiązania na postawione pytanie.
Wyniki olimpiad znane będą dopiero w maju 2016r. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Nauczyciele języka polskiego i angielskiego