W dniu 20.03.2015 r. w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – Powiatowy Konkurs Tematycznej Piosenki Anglojęzycznej pod hasłem „Oh, Pretty Woman…”. Tegoroczna edycja przeznaczona była dla uczniów gimnazjum, a organizatorkami były nauczycieli języka angielskiego – p. Monika Kolańska oraz p. Anna Siepetowska.

Tegoroczny konkurs został wpisany na listę konkursów kuratoryjnych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, co oznacza, że zdobywcy 3 pierwszych miejsc otrzymują punkty na świadectwie gimnazjalnym. Patronat honorowy nad uroczystością objął Prezydent Miasta Stalowej Woli – p. Lucjusz Nadbereżny, a swą obecnością zaszczyciła nas p. Halina Wołos – Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia w Stalowej Woli.

W konkursie wzięło udział 15 uczestników – uczniów gimnazjów z powiatu stalowowolskiego. Ich występy oceniało jury w składzie: przewodnicząca – p. Dorota Kornek (dyrektor ZSO nr 1), p. Jolanta Kroczyńska (nauczycielka języka angielskiego) oraz p. Elżbieta Paruch (nauczycielka muzyki).

Zwycięzcami konkursu zostały następujące uczennice:

I miejsce – Klaudia Sobiło, reprezentująca Gimnazjum Nr 2 w Stalowej Woli;

II miejsce – Sara Cygan, reprezentująca Publiczne Gimnazjum nr 3 w Turbii;

III miejsce – Dominika Swara, reprezentująca Zespół Szkół w Pysznicy;

wyróżnienie – Adriana Dubik, reprezentująca Gimnazjum Katolickie w Stalowej Woli.

Nagrody w postaci statuetek ufundowała p. Dyrektor ZSO nr 1 w Stalowej Woli – Dorota Kornek. Pozostałe upominki sponsorowały wydawnictwa językowe: MacMillan, EGIS oraz Oxford University Press.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Opracowała: Anna Siepetowska