Po raz kolejny w naszej placówce został zorganizowany i przeprowadzony Powiatowy Konkurs Tematycznej Piosenki Anglojęzycznej. Tematem tegorocznej edycji była piosenka z bajek i filmów animowanych, stąd hasło konkursu „The Singing World of Fairytales”. Konkurs odbył się 9 lutego 2016 r. i był przeprowadzony wśród uczniów dwóch kategorii wiekowych: I kategoria – uczniowie kl. I-III szkoły podstawowej, którzy występowali w duetach oraz II kategoria – uczniowie kl. IV-VI szkoły podstawowej, którzy występowali solo.

Jury konkursu obradowało w składzie: p. Dorota Kornek – Dyrektor ZSO1 (przewodnicząca)’ p. Jolanta Kroczyńska – nauczyciel jęz. angielskiego oraz p. Elżbieta Paruch – nauczyciel muzyki.
Wśród uczestników było wiele talentów. Jury długo się naradzało, by dojść do porozumienia w sprawie przyznania nagród.

W wyniku werdyktu przyznano następujące miejsca:

kategoria wiekowa – kl. I-III szkoły podstawowe (duety):
I miejsce: Dagmara Piotrowska i Jadwiga Drąg z ZS w Kłyżowie,
II miejsce: siostry – Amelia i Helena Pomykała z ZS w Lipie,
III miejsce: Natalia Kiszka i Magdalena Grzybała z ZS społecznych ze St. Woli,
wyróżnienie: bracia- Łukasz i Wiktor Zakrzewscy z PSP nr 5 w St. Woli

kategoria wiekowa – kl. IV-VI (soliści):
I miejsce: Julia Klarycka – PSP nr 4 w St. Woli
II miejsce: Julia Skoczylas – PSP nr 3 w St. Woli
III miejsce: Jakub Bulec – PSP nr 1 w St. Woli oraz Gaia Marmol – PSP nr 5 w St. Woli

Wszystkim zwycięzcom oraz laureatom gratulujemy! Cieszy nas szczególnie fakt, że na podium znaleźli się uczniowie naszej szkoły, którym tym bardziej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W czasie obrad jury uczestnikom konkursu czas umiliły występy uczniów naszej szkoły. Duet w składzie: Bartłomiej Malecki oraz Igor Dąbrowski wykonał piosenkę „Twinkle, Twinkle Litttle Star”. Swój talent zaprezentowała także uczennica klasy IVb – Oliwia Zielińska, która wykonała piosenkę z filmu „Zaczarowana” pt. That’s How You Know”.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za udział w konkursie. Sponsorami konkursu były wydawnictwa językowe: Macmillan Polska, Pearson oraz Oxford University Press. Sponsorem głównych nagród (statuetek) była p. Dorota Kornek – Dyrektor ZSO1 w St. Woli.

Wszystkim uczestnikom, nauczycielom i opiekunom dziękujemy za udział i zapraszamy do nas za rok.

Organizatorzy konkursu:
Monika Kolańska, Edyta Zakrzewska, Anna Siepetowska