25 marca 2014r. odbyła się publiczna prezentacja gimnazjalnego projektu edukacyjnego „I śmiech niekiedy może być nauką”. Uczestnikami projektu byli uczniowie kl.IA gimnazjum. Publiczność stanowili rodzice, nauczyciele i część uczniów.

Celem projektu było przygotowanie imprezy szkolnej na temat uzależnień. Uczniowie wcielając się w znane gwiazdy współczesnej muzyki zachęcali do zerwania z nałogiem , zwracali uwagę na zgubne skutki uzależnień. Modyfikując  baśń braci Grimm pt. „Kopciuszek”, wyśmiewali palenie papierosów. Całość programu artystycznego poprzedzona została krótka informacja nt. uzależnień. Wyobraźnię widzów pobudzała scenografia oraz muzyka współczesna. Wkład pracy oraz efekty projektu zostały nagrodzone gromkimi brawami.

26 maja 2014r. uczniowie wystąpili ponownie przed społecznością uczniowską oraz gronem pedagogicznym.

Uczniom gratulujemy sukcesu.

Opracowały: Barbara Cichoń, Edyta Zakrzewska