ZSO nr 1 przystąpiło do akcji „Ćwiczyć każdy może”. Głównym celem akcji jest wprowadzenie uczniów w świat wiedzy oraz dbałość o ich harmonijny rozwój intelektualny, etyczny, emocjonalny, społeczny i fizyczny. Wychowanie fizyczne kształtując nawyk aktywności fizycznej i troski o zdrowie wspiera prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży. Nabywanie sprawności fizycznej jest tylko częścią wychowania fizycznego, które jest integralną częścią wychowania w ogóle. Sprawność fizyczna nie jest wyłącznie domeną, za którą odpowiada szkoła i nauczyciele wychowania fizycznego. Jest ona wypadkową zainteresowań dzieci i ich rodziców, działań szkoły oraz mentalności całego społeczeństwa. Wielu uczniów szkoły reprezentuje placówkę na licznych i różnorodnych zawodach sportowych, zdobywając wysokie lokaty.