W dniu 20 kwietnia 2016 roku w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli odbyły się obchody Dnia Osoby Bezdomnej, zorganizowane przez przedstawicieli Stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Stalowej Woli. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Stalowej Woli – Pan Lucjusz Nadbereżny.
Podczas uroczystych obchodów Dnia Osoby Bezdomnej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, który był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wychowanków domów dziecka i placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży z terenu Stalowej Woli. Konkurs polegał na wykonaniu plakatu, dotyczącego problemu bezdomności.

Uczennica naszego gimnazjum – Adrianna Handzlik z klasy IA

otrzymała w konkursie wyróżnienie.

Adriannie serdecznie gratulujemy!