Dnia 24 marca 2014r. odbył się w naszej szkole konkurs mitologiczny pt. „Z mitologią na Ty”. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas V i VI jako przedstawiciele Delf, Olimpii, Aten, Sparty, Koryntu i Teb. Rywalizowali w pięciu konkurencjach. Odpowiadali na pytania dotyczące mitologii greckiej, zaprezentowali modę mitologiczną, a także wykazali się sprytem i precyzją podczas konkurencji sportowych. Konkurs poprowadziły pani Barbara Cichoń i pani Agnieszka Czernecka.  Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwało zaś jury pod przewodnictwem pani wicedyrektor Edyty Zakrzewskiej. W zmaganiach konkursowych najlepsza okazała się drużyna ze Sparty reprezentowana przez uczniów klasy VI b, zdobywając I miejsce. Gratulujemy !

Organizatorzy: B. Cichoń, A. Czernecka, M. Kata
AC