Warsztaty Katyń
W dniu 6 czerwca 2023 roku uczniowie klas VIII-mych naszej szkoły wzięli udział w zajęciach warsztatowych pt. „Śledztwo katyńskie”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Panią Katarzynę Kyc, historyka, pracującego w Instytucie Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach. Ich zadaniem było ustalenie tożsamości ofiar zbrodni katyńskiej poprzez analizę historyczną, kojarzenie faktów, stawianie hipotez i wyciąganie wniosków. Warsztaty miały na celu przedstawienie okoliczności zbrodni, upamiętnienie ofiar i zaznajomienie uczniów ze specyfiką pracy historyków.
Pani Katarzynie Kyc serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć.
Zajęcia odbyły się dzięki współpracy z asp. szt. Robertem Kotwicą, funkcjonariuszem KPP w Stalowej Woli.