Przygotowanie młodzieży do trafnego wyboru zawodu i drogi dalszego kształcenia ponadgimnazjalnego jest jednym z najważniejszych celów wychowawczych gimnazjum.

To właśnie tutaj absolwent dokonuje najważniejszych wyborów w zakresie dalszego kształcenia ponadgimnazjalnego (czy będzie to liceum ogólnokształcące, profilowane, czy technikum, a może szkoła zawodowa lub inna droga kształcenia).  Szkoła organizuje i udziela uczniom pomocy w zakresie poznawania różnych zawodów; samopoznania własnych predyspozycji zawodowych – zainteresowań, uzdolnień, temperamentu; samooceny własnych działań i  cech osobowości; poznania przeciwwskazań zdrowotnych do wyboru zawodu i szkoły itp. – oraz ścieżek kształcenia ponadgimnazjalnego i rynku pracy.

Uczniowie klasy IIIA podczas godzin wychowawczych zapoznawali się z różnymi ofertami edukacyjnymi szkół ponadgimnazjalnych w Stalowej Woli i okolic. W dniu 20.03.2015 uczennice klasy IIIA wzięły udział w warsztatach pt: „Kulisy powstawania nowoczesnych ubiorów”. Dziewczyny same musiały wykonać projekt dowolnego stroju, projekt etui na telefon i wykonywały profesjonalny makijaż z wykorzystaniem techniki komputerowej. Warsztaty były przygotowane przez ZSP nr 2 w Stalowej Woli pod opieką p. Małgorzaty Wołoszyn. Serdecznie dziękujemy!

Opracowała: Lucyna Moskal