14.10.2016r. uczniowie z klasy III A i III B wzięli udział w wycieczce szkolnej do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli.
Celem wycieczki było poznanie systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce.Uczniowie mieli okazję zobaczyć areszt i salę rozpraw. Uczestniczyli także jako obserwatorzy w rozprawie dotyczącej rozboju.
Przed rozprawą sędzia wyjaśnił czego będzie dotyczyła rozpatrywana sprawa. Podczas rozprawy młodzież mogła bezpośrednio obserwować pracę sędziego prokuratora i protokolanta.
Młodzi ludzie zrozumieli, że ci, którzy łamią prawo, zostają ukarani. Natomiast o tym, czy prawo zostało złamane i na jaką karę zasługuje osoba łamiąca prawo, decyduje sąd.
Sędzia w rozmowie z uczniami opowiedział o swojej codziennej pracy oraz o tym, jaką drogę trzeba przebyć, by pracować w tym zawodzie.
Spotkanie z wymiarem sprawiedliwości zrobiło na uczniach ogromne wrażenie.
Pragniemy serdecznie podziękować Sędziemu Grzegorzowi Wolakowi i pani Beacie Niezgodzie za umożliwienie nam zobaczenia jak wygląda sąd „od środka”.
Opracowała M. Kata