W dniach 23-25 maja klasy: Va i VIb wraz z wychowawcami: p. D. Makarem i p. A. Siepetowską uczestniczyły w wycieczce w Góry Świętokrzyskie.

Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję m. in. odwiedzić zagrodę bizonów i mini zoo, obejrzeć park i pałac w Kurozwękach oraz ruiny zamku gotyckiego w Bodzentynie, wieczorem zaś odbywały się zajęcia na świeżym powietrzu w gospodarstwie agroturystycznym w Tarczku.

Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia w Muzeum Przyrodniczym na Łysej Górze, podczas których uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o faunie i florze Gór Świętokrzyskich. Ponadto zwiedzili również Sanktuarium Relikwii Drzewa Świętego Krzyża oraz podziwiali wspaniałe widoki roztaczające się z platformy widokowej. Bardzo ciekawe okazały się zajęcia w Centrum Neandertalczyka. Dzieci zachwyciły się także jaskinią „Raj”, która urzekła ich oryginalnością i pięknem. Po południu wybraliśmy się zaś do parku linowego Sabat – Krajno, a po nim na seans do kina 6D. Wieczorem odbyło się ognisko integracyjne.

Ostatni dzień spędziliśmy oglądając ruiny zamku w Ujeździe i słuchając związanych z nim legend. Na koniec wybraliśmy się do pięknego Sandomierza.

Wycieczka była wspaniałą okazją nie tylko do poznania urokliwych miejsc w Górach Świętokrzyskich, ale również do integracji zespołów klasowych. Uczniowie cali, zdrowi i zadowoleni wrócili do domu :)

Opracowała: A. Siepetowska