21 lutego 2017 roku w Zespole Szkół nr 3 w Stalowej Woli odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Booktalking, czyli pięć minut o książce” zorganizowany  przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnobrzegu Filię w Stalowej Woli oraz Zespół Szkół nr 3. Celem konkursu była popularyzacja i podnoszenie poziomu czytelnictwa, zachęcanie do sięgnięcia po literaturę, rozwijanie świadomości literackiej uczniów oraz doskonalenie umiejętności autoprezentacji. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół powiatu stalowowolskiego.

f 4Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach: I – uczniowie klas IV -VI szkół podstawowych, II – uczniowie klas I-III szkół gimnazjalnych, III – uczniowie klas I-III/ IV szkół ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę w I kategorii wiekowej reprezentowały: Hanna Śledzińska z klasy VI a, Anna Such z V b i Julia Kołecka z Va.

Natomiast nasze gimnazjum reprezentowała Amelia Cichoń, uczennica klasy II AG, która  zajęła  I miejsce w II kategorii wiekowej,  zachęcając do przeczytania książki pt. „Uratuj mnie”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!