W dniu 04.11.2015 r. uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w zajęciach warsztatowych, podczas których dowiedzieli się o szkodliwości oraz konsekwencjach prawnych, związanych z posiadaniem oraz zażywaniem narkotyków (dopalaczy). Podczas zajęć odbyła się prezentacja filmu pt. „Stop dopalaczom”. Uczniowie zakładali także narkogogle i alkogogle. Dzięki tym „niezwykłym” okularom uświadomili sobie, jak trudno wykonywać podstawowe czynności będąc pod wpływem narkotyków czy alkoholu – gdy zniekształcony jest obraz, zmienia się ocena odległości czy występuje podwójne widzenie.

Warsztaty przeprowadzili: p.Monika Stoszek, p.Iwona Bielecka, pracownicy Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stalowej Woli oraz p.Grzegorz Elżakowski, pracownik Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Iwona Bielecka, pracownicy Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stalowej Woli oraz p. Grzegorz Elżakowski, pracownik Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.