Zielona Szkoła
W dniach od 29.05-02.06.2023 roku uczniowie klasy 5a i 7a byli uczestnikami Zielonej Szkoły w miejscowości Suche koło Zakopanego.
W dniu przyjazdu wyruszyliśmy do jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanym – na Gubałówkę, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego.
Po pierwszej nocy udaliśmy się na całodzienną wycieczkę do Doliny Kościeliskiej w Tatrzańskim Parku Narodowym. Cała trasa wiodła doliną, jej nachylenie było na tyle nieduże, że pokonanie trasy nie sprawiło nikomu trudności. Obfitowała ona w piękne krajobrazy, ciekawostki przyrodnicze i interesujące formy skalne.
Trzeciego dnia wycieczki pojechaliśmy na Krupówki. Nie mogło się obyć bez odwiedzenia Wielkiej Krokwi oraz Małej, Średniej i Dużej Skoczni, gdzie mogliśmy przyglądać się treningowi młodych skoczków. W drodze powrotnej słuchaliśmy Radia Makar: „tylko prawdziwe informacje”, śpiewaliśmy piosenki i podziwialiśmy malownicze krajobrazy. Po obiedzie był atrakcji ciąg dalszy – Termy Zakopiańskie. Kierownik naszej wycieczki, Pan Daniel Makar, pobił rekord prędkości zjazdu – GRATULUJEMY!!! Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece w Domu Wczasowym „Jędrol”.
Czwartego dnia wyruszyliśmy na całodzienną wycieczkę na Rusinową Polanę. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy Kaplicę Matki Bożej Jaworzyńskiej – Królowej Tatr. Po południu udaliśmy się do Poronina na spektakl Teatru BLASZANY BĘBENEK pt. „Przygody Mieszka I”. Wieczór zakończył się wspólnym grillem.
W dzień wyjazdu udaliśmy się na tor saneczkowy na Gubałówce. Żal było opuszczać tak wspaniałe i przyjazne miejsce, jakim są polskie Tatry i Zakopane. Jednakże, uśmiech nie znikał z naszych twarzy. W pamięci pozostaną cudowne chwile oraz pamiątkowe zdjęcia.
Mimo bogatego programu wycieczki nie zabrakło czasu na dobrą zabawę. Przez cały czas byliśmy razem i to kolejna wartość płynąca z wyjazdu.