Zielona Szkoła w Janowie Lubelskim była niesamowitym przeżyciem dla uczniów klas czwartych. Uczestnicy wyjazdu w ciągu trzech dni mieli możliwość wzięcia udziału w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Jedną z nich było samo miejsce zakwaterowania. Uczniowie zamieszkali w Hotelu Królewskim i jak sama nazwa mówi musieli obcować i w dzień i noc z królami polskimi.

Tuż po przyjeździe pierwszego dnia zostały zorganizowane dla naszych czwartaków gry i zabawy sportowe. Wśród nich warto wspomnieć : „Stonogę”, „Memory”, „Linę”, „Pijane gogle” itp. Po południu czekała na nich przejażdżka wozami terenowymi oraz bitwa błotna. Wieczorem bawili się przy ognisku, piekąc kiełbaski.

Drugi dzień upłynął im na zgłębianiu tajników pierwszej pomocy, rozwiązywaniu zagadek przyrodniczych oraz zabawnych grach sportowych, m.in. Mega Piłkarzyki, zawody Sumo, Guma i Boks. W nocy uczniowie „zaliczyli” nocne podchody.

Trzeci dzień był poświęcony grze miejskiej. Uczniowie posługując się mapą, zwiedzając okolicę, mieli za zadanie rozwiązać określone zadania. Aby to uczynić musieli przemierzyć aż 12 kilometrów. Pomimo zmęczenia, wszyscy z sukcesem ukończyli grę.

Wyjazd miał jeszcze inną zaletę…był świetną okazją do lepszego poznania się, wpłynął na integrację zespołów klasowych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się pojechać w podobnym składzie, w kolejne ciekawe miejsca.

Lucyna Moskal, Edyta Zakrzewska